KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14413490

nr 1441 3490

Heikki Suvanto

(1888-1929), Finland

Oljemålning, Bränningar. Signerad. Olja på pannå, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm

Heikki Suvanto, finländsk målare född 1888, död 1929.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 januari 2022
kl 20:49:12

10/1 20:41:52 1      Vinnande bud

Heikki Suvanto

Läs mer om Heikki Suvanto